به این نوشته چند امتیاز میدهید؟

۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق


در این مقاله قصد داریم به بیان ۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق بپردازیم. زیرا کسانی که بعد از طلاق خود اقدام به ازدواج می نمایند اشتباهاتی مرتکب می شوند که ممکن است موجب نارضایتی خود و یا شریک جدید زندگی خود شود.

چنانچه طلاق گرفته اید و قصد ازدواج مجدد بعد از طلاق دارید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با به کار بستن توصیه های ما بتوانید بهترین نتیجه را از ازدواج جدید خود حاصل شود.

شاید ازدواج مجدد بعد از طلاق در نگاه اول کار راحتی به نظر برسد اما در واقعیت این چنین نیست. افراد در ازدواج مجدد خود دیگر تنها به عشق و علاقه بین خود اکتفا نمی کنند.

بلکه می خواهند از مشکلاتی که در ازدواج پیشین آنها وجود داشته اجتناب کنند و بار دیگر مرتکب اشتباهات گذشته خود نشوند.


توصیه اول برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ خود جدیدتان را بسازید


اگر جدیدا طلاق گرفته اید بهتر است برای ازدواج مجدد عجله نکنید و با اولین فردی که به شما ابراز علاقه کرد، تصمیم به ازدواج نگیرید.

در این بازه زمانی، شما هنوز با احساس ناامیدی ناشی از زندگی قبلی خود درگیر هستید و شاید استرس دارید که به خودتان ثابت کنید هنوز هم جذاب و خواستنی هستید.

بهتر است کمی به خودتان فرصت بدهید تا به بررسی دقیق زندگی قبلیتان بپردازید و ببینید که چرا آن زندگی به شکست منتهی شد. کمی به خودتان فرصت دهید تا خودتان را ببخشید و به آرامش برسید.

تجربیات ازدواج پیشین خود را ارزیابی کرده و یاد بگیرید چگونه از آن‌ها برای بهبود دیدگاه جدید خود استفاده نمایید و در صورت لزوم به فراگیری مهارت‌های جدید و لازم بپردازید.


توصیه دوم برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ انتظار بی‌جا از همسر جدید نداشته باشید


از همسر جدید خود انتظار التیام زخم های خود را نداشته باشید. شما خود باید برای ترمیم روح و روان خود اقدام کنید. تازمانی که این کار را نکرده اید متوجه نخواهید شد که آیا آمادگی یک زندگی جدید دارید یا خیر؟

لازم است برای ازدواج مجدد بعد از طلاق از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید. بنابراین نیاز به انجام تمرین هایی برای تقویت اعتماد به نفس و از بین بردن نکات منفی آثار طلاق خود دارید.

ازدواج مجدد بعد از طلاق


توصیه سوم برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ دنبال انتقام گرفتن از همسر سابق‌تان نباشید


روانشناسان معتقدند که تا جایی که امکان دارد با همسر سابق خود متمدمانه برخورد کنید. زیرا گاهی اوقات امکان قطع رابطه کامل وجود ندارد به خصوص اگر فرزندان مشترکی داشته باشید.

اگر از ازدواج قبلی خود صاحب فرزند هستید ، برای داشتن آمادگی بیشتر برای ازدواج مجدد بعد از طلاق لازم است تا رفتار عاقلانه ای با همسر سابق خود داشته باشید. قطعا هم شما و هم همسر جدید خود نیز از یک جو آرام و صلح جویانه منتفع خواهید شد، اما در فضایی از خشم و کینه‌ورزی، همه ضرر خواهند کرد.


توصیه چهارم برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ اگر طرف مقابل‌تان بچه دارد…


اگر قصد دارید با فردی که از زندگی اول صاحب فرزند است ازدواج کنید، بایستی بپذیرید که این بچه‌ها حق دارند اوقاتی کاملا شخصی با پدر یا مادر خود که قرار است با شما ازدواج کنند داشته باشند.

آن‌ها همواره به حمایت کسی که قرار است با شما ازدواج کنند نیاز دارند، پس هرگز همسر آینده‌ خود را وادار به انتخاب بین شما و فرزندانش نکنید.

در ابراز علاقه به همسرتان باید احساسات و عواطف فرزندان او را نادیده بگیرید. بدیهی است که کودک نسبت به همسر جدید پدر یا مادرش خشمگین باشد و احساس نادیده شدن داشته باشد.


توصیه پنجم برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ متاهل بودن طرف مقابل، خط قرمزتان باشد


اگر فرد مورد نظر شما برای ازدواج مجدد بعد از طلاق هنوز درگیر مشاجره‌ درباره مسائل حقوقی مانند خانه و حضانت فرزند و دیگر موارد قانونی است،

اما به شما می‌گوید به زودی طلاق خواهد گرفت و …، بهتر است تا پایان حل و فصل این مسائل صبر کنید و سپس تصمیم نهایی بگیرید.


توصیه ششم برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ درباره مسائل مالی حرف بزنید


بسیاری از افرادی که قصد ازدواج مجدد بعد از طلاق دارند، بعد از ازدواج مجدد خود متوجه می‌شوند مسائل مالی ای وجود دارد که از آن‌ها بی‌خبر بوده‌اند.

هر کس که خواهان زندگی مشترک صادقانه بر مبنای اطمینان و درستکاری است، باید این موضوع را جدی بگیرد.


توصیه هفتم برای ازدواج مجدد بعد از طلاق ؛ به دلیل درستی ازدواج کنید


دلیل شما برای ازدواج باید عشق و علاقه باشد. البته این اولین دلیل است، اما کافی نیست. شما باید در مسیر علاقه و محبت آرام‌آرام پیش رفته تا فرصت کافی داشته باشید تا سایر جوانب زندگی مشترک خود را بررسی کنید.

شما باید به این اطمینان برسید که تنها دلیلتان برای ازدواج مجدد بعد از طلاق نیاز بچه‌ها به پدر یا مادر، یا التیام زخم های ناشی از طلاق و رهایی از اندوه نباشد.


نتیجه گیری


اگر تلاش کنید تا تمامی این ۷ توصیه را اجرا کنید قطعا زندگی جدید شما کمترین چالش را خواهد داشت. اگر توصیه دیگری دارید خوشحال می شویم در بخش دیدگاه ها با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.